Ve dnech 14. – 16. února se v americkém Washingtonu D.C. uskutečnil již sedmý ročník konference ISFLC (International Students For Liberty Conference), které se mezi 1500 studenty z celého světa zúčastnili i tři zástupci Students for Liberty CZ.

Mezinárodní SFL konference je skvělou příležitostí potkat studenty bojující za svobodu v jiných koutech světa na všech lidmi obyváných kontinentech. Ani letos tomu nebylo jinak – studenti z Latinské Ameriky, Brazílie, Asie či dokonce Afriky mezi sebou sdíleli své nápady i starosti.

Každoročně se na konferenci ISFLC udělují ocenění ve třech kategoriích pro nejlepší skupinu, událost a studenta roku nazvané SFL Awards. SFL International skrze ní vyzdvihuje studenty, kteří se na celosvětovém studentském hnutí za svobodu přičinili nejvíce.

Bylo pro nás velkou poctou, že právě naše organizace byla na tuto cenu v kategorii Group of the Year nominována. O hlasy veřejnosti jsme se utkali se dvěma dalšími skupinami z USA a jednou skupinou z Brazílie, přičemž každá z nominovaných skupin odvedla famózní práci za uplynulý rok svého působení.

Ještě větší poctou však pro nás je a s radostí oznamujeme, že mezi všemi nominovanými jsme dostali nejvíce hlasů a vyhráli jsme! Students for Liberty CZ, čeští Studenti za svobodu, jsou tedy oficiálně studentskou organizací roku 2014!

SFLCZ tým ve Washingtonu (zleva Jan Škapa, David Stancel, Ján Struhár)

SFLCZ tým ve Washingtonu (zleva Jan Škapa, David Stancel, Ján Struhár)

Děkujeme všem, kteří jste pro nás hlasovali. Osobně bych také chtěl poděkovat každému jednotlivému členu našeho týmu; všichni se díky své pracovitosti a snaze na tomto úspěch podílíte. Samozřejmě také děkujeme všem těm, kteří se o naše aktivity zajímají či se v nich alespoň částečně angažují. Děkujeme!

O našem úspěchu již píše například Zpravodajský portál Masarykovy univerzity.

Jan Škapa
Chairman
Students for Liberty CZ